Blog

Nasıl Yazılımcı Olunur?

Mesleğiniz ne olursa olsun sizde gönül verip mücadele ederseniz kısa zamanda bir şeyler üretmeye başlayan bir yazılımcı olabilirsiniz. Bu makalede size nasıl yazılımcı olunur, nereden başlamanız gerekir, neler yapmanız gerekir ondan bahsedeceğim. Öncelikle kısaca yazılım nedir ona bakalım.

Yazılım nedir?

Yazılım aynı zamanda genellikle program da denilen, bir bilgisayarı belirli işlevleri yerine getirmek üzere yöneten ve bilgisayara ne yapacağını söyleyen komutlar dizidir.

Öğrenmenin püf noktası nedir?

İnsanlar genelde zevk ve keyif aldıkları şeyleri devam ettirirler. Yazılım öğrenme sürecinde sizde öğrendiklerinizle bir şeyler ortaya koydukça hoşunuza gidecek ve daha çok bağlanacaksanız. Kısa bir sürede yaptıklarınızı görünce bu motivasyon gelişiminize inanılmaz derecede katkı sağlayacaktır.

Peki nereden başlamalıyım?

En önemli soru yazılımcı olmak için ilk olarak ne yapmanız gerektiğidir. İnternetin yaygınlaşması ile artık tüm uygulamalar bulut bilişim ortamına taşınıyor. Yani bu da bize Web Geliştirmenin popüler hale geldiğini gösteriyor. Web Geliştirme sürecini takip ederek sizde harika internet siteleri oluşturabilirsiniz. Bunun için ilk öğrenmeniz gereken HTML’dir.

HTML Hiper Metin İşaretleme Dili (İngilizce Hypertext Markup Language, ks. HTML) web sayfalarını oluşturmak için kullanılan standart metin işaretleme dilidir. Dilin son sürümü HTML5’tir. Şu an bu sayfa internet tarayıcılarınız ile size HTML işaretleme dili kullanılarak sunuluyor.

Başlama Önerisi

Yazılımda en önemli şey uygulamalı bir şekilde ilerlemektir. Emrah Yüksel tarafından hazırlanan Web Geliştirme Uzmanlığı Eğitimleri sıfırdan hiçbir bilgisi olmayan kişilerin bile kısa sürede harika projeler ortaya çıkardıkları eğitimlere göz atabilirsiniz.

1000 TL’nin üzerinde değere sahip A’dan Z’ye Web Geliştirme eğitimleri süper paket fiyatıyla sunuluyor. Üstelik bu eğitimlere katılıp 9 Sertifikayı kursları tamamlayarak online anında alabilirsiniz.

Kısa bir süre için 150 Saatlik aşağıda ki tüm eğitimler sadece 99 TL

Satın alma işleminden sonra aşağıda ki sıralamada ilk derste eğitmen tüm öğrenme süreçlerinizi adım adım size anlatıyor ve hangi sıra ile ilerlemeniz için programlı bir şekilde yönlendiriyor.

 1. Sıfırdan İleri Seviyeye Komple PHP ile Web Geliştirme 2019
 2. Bootstrap 4 ile Sıfırdan Harika Web Projeleri Oluşturun
 3. Komple Sıfırdan Adım Adım JQuery ile Harika Web Projeleri
 4. Komple Sıfırdan Adım Adım Javascript Öğrenin
 5. Laravel 6 Uygulamalı Sıfırdan İleri Seviye Eğitimi
 6. PHP 7 ile Sıfırdan MVC Proje Oluşturma PDO MySQL Uygulamalı
 7. PHP OOP (Nesne Yönelimli Programlama) ve Proje Geliştirme
 8. Sms – Mail Onaylı Seçim Anket Scripti PHP PDO JQuery AJAX
 9. Projelerle Ustalaşın 10+ PHP Premium Proje ve Tema Giydirme

Bu eğitimler ile öğrencilerin ürettiği projeleri görmek için tıklayın

2 thoughts on “Nasıl Yazılımcı Olunur?

 1. Mehmet Said dedi ki:

  Beni ders alacak param yok ama az çok yazılım biliyorum mobil önerebileceğiniz bir yazılım uygulaması varmı ?
  Geri dönüş yaparsanız sevinirim.

  1. EDUKEY dedi ki:

   Merhaba mehmed; Direkt olarak önereceğim youtube üzerinde ücretsiz bir mobil eğitimi malesef yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir